Tyrolit Egesan/Egeli Grup'un %75 Hissesini Satın Aldı

ServoCapital Advisors, yerli aşındırıcı taşlar ve zımpara ürünleri imalatçısı olan Egesan/Egeli Grup’un azınlık hissesinin Avusturya menşeili Swarovski Grup’un iştiraki olan Tyrolit’e satışında azınlık hissedarlarına satıcı taraf danışmanlığı hizmeti sağlamıştır. Tyrolit, işlem sonucunda Egesan/Egeli Grup’un %75 hissesini satın almıştır. Hukuki müzakerelerde azınlık hissedarlarını Özok Hukuk temsil etmiş olup alıcı tarafın hukuk danışmanlığını Gems Schindhelm üstlenmiştir.

Egesan/Egeli Grup

Egesan/Egeli, 1973 yılından bu yana, yerli metal işleme ve kaynak sektörleri, yapı ve inşaat sektörleri, marina, otomotiv, otomotiv satış sonrası ürün ve hizmetler sektörleri ve metal sanayiye yönelik kesme ve taşlama taşları, flap diskler ve aşındırıcı bantlar, zımpara üretmektedir. Şirket operasyonlarını 200 çalışanı ile birlikte Çerkezköy’de yer alan iki farklı üretim tesisinde gerçekleştirmektedir. Merkezi İstanbul’da yer alan Egesan/Egeli, geniş aşındırıcı taşlar ve zımpara ürün yelpazesine sahip ve birçok sektöre hizmet sağlayan Türkiye’deki ilk şirketlerdendir.

Tyrolit

Avusturya menşeili Swarovski Group’un iştiraki olan Tyrolit; beton testeresi, ve sondaj ürünleri için aşındırıcı ürünler geliştirmekte, üretmekte ve dağıtımını yapmaktadır. Şirket faaliyetlerini 5 kıtada , 11 ülkede yer alan 29 farklı üretim tesisinde gerçekleştirmektedir. %100 aile şirketi olan Tyrolit, 1919 yılında Swarovski kristallerinin üretiminde kullanılacak zımpara taşlarının üretimi için Daniel Swarovski tarafından kurulmuştur ve 4 bin 600 çalışan istihdam etmektedir.
 

Bizimle tanışmak için
iletişime geçin.

İletişime Geçin
Servo Capital Advisors Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.